×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 46

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 47

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Dne 16. 11. 2015 se uskutečnil projektový den zaměřený na etickou výchovu. Jedná se o závěrečnou fázi rozvojového programu Podpora implementace etické výuky do vzdělávání v základních školách a v nižších ročnících víceletých gymnázií v roce 2015, č. j. MSMT-3770-9/2014.  Zúčastnili se ho všichni žáci školy. Na 2. stupni byl organizován po skupinkách. Témata: Zlo a dobro v nás, Nejlepší přítel, Štěstí, Květina, Mušle. Šestou hodinu byl projekt třídními učiteli vyhodnocen. Žáci byli velmi spokojeni, nadšeně spolupracovali, spousta z nich se nad sebou zamyslela, takže i my učitelé jsme pak pozorovali při diskusi s nimi v jejich chování a jednání určitý posun. Pondělní dopoledne se nám opravdu vyvedlo a namotivovalo nás i do budoucna. Tato aktivita by měla probíhat častěji. Dokonce jsme se již domluvili, že ji budeme dle možnosti zařazovat do programu výuky školy. Fota z akce

Mgr. Lada Kratochvílová-koordinátor

Zpříjemnit předvánoční chvilky si přišli žáci a rodiče dne 17.12. na vánoční workshop. Žáci pod vedením paní učitelky Müllerové, Špalkové a Šťastné si připravili krátké pásmo plné písniček, básniček a tanečků. Pak se všichni rozešli do čtyř dílniček, kde si nazdobili perníčky, které pro ně napekly paní učitelky. V dalších dílničkách si vyrobili vánoční ozdoby, které zaručeně zkrášlí jejich vánoční stromeček. V poslední dílničce si žáci s rodiči poměřili síly v deskových hrách. A věřte, že žáci většinou své rodiče porazili. Bylo připraveno i malé pohoštění, které určitě dokreslilo vánoční atosféru. Věřím, že se všem společné setkání líbilo a strávili s námi příjemné chvilky. Všem žákům a rodičům přejeme krásné prožití vánočních svátků a mnoho zdraví a úspěchů do nového roku. Fotogalerie

Dne 17.12. 2015 proběhlo na naší škole školní kolo Olympiády z Anglického jazyka. Zúčastnilo se jí celkem 18 žáků 6. - 9. ročníku.

Dne 14. 12. 2015 se uskutečnilo školní kolo Olympiády v českém jazyce. Zúčastnilo se 7 žáků z 9. A. Námětem byly jídelní lístky s cizími výrazy, pro žáky byla olympiáda náročná.

Lépe dopadla slohová část - úvaha na téma - Říká se, že nežijeme proto, abychom jedli, ale.......

Z možných 19 bodů nejlepších výsledků dosáhli a do okresního kola 9. 2. 2016 postupují - Jan Nachmüller - 11 bodů, Martina Horklová - 10 bodů a Kateřina Hudlická - 9 bodů.

A. Borkovcová

Dne 23. 11. 2015 se uskutečnilo školní kolo Dějepisné olympiády. Zúčastnilo se celkem 11 žáků z 8. a 9. tříd.

Ve školním kole jsme kráčeli po stopách Lucemburků. Z možných 80 bodů nejlepších výsledků dosáhli a do okresního kola 19. 1. 2016 postupují - Roman Zíka - 62 bodů, Adam Lhoták - 56 b. a Pavel Juhász - 49 bodů.

A. Borkovcová

Jestlipak jsou žáci hodní a pilní? O tom se přišel přesvědčit Mikuláš s anděly a čerty. I přes drobné hříchy, které byly uvedeny v kize hříchů, byl Mikuláš velmi spokojen s našimi žáky. Ti si pro něj připravili písničky i říkanky, za které byli odměněni. A čerti, ti odešli s nepořízenou. Žádné hříšníky si neodnesli, ale prý se vrátí příští rok.

Fota v galerii

Dovolte, abych touto cestou poděkovala spolku O.S. SX, za akci, kterou připravili pro naše žáky. Díky projektovému dni s názvem „Den brannosti“, který se konal 3. 12. 2015, se naši žáci seznámili s řešením krizových situací spojených s ohrožením státu. Naučili se technikám poskytnutí první pomoci, jak se zachovat při nálezu nebezpečného materiálu či munice a získali cenné zkušenosti do dnešního života. Akce se zúčastnili žáci 5. až 9. tříd. Své získané zkušenosti a dovednosti si ověřili v závěrečném testu. Sami žáci hodnotili celou akci velmi pozitivně. Doufejme, že i přes nabyté zkušenosti, nebudou žáci muset tyto náročné a stresové situace ve svém životě řešit.

š.d.

Fotogalerie

 

V pátek 4. 12. 2015 se vydalo 60 čertíků ze školní družiny na dobrodružnou výpravu za ukrytým pokladem. Venku byla tma tmoucí a při pátrání jsme si vyprávěli strašidelné chebské pověsti. Čertí večer se moc líbil a všichni si ho pořádně užili.

d. š.

Článek s fotografiemi

Dne 4. 12. 2015 se konalo školní kolo Astronomické olympiády. Soutěže se zúčastnilo v kategorii EF 8 žáků, v kategorii GH 9 žáků. Z nich postoupilo celkem 6 žáků z kategorie EF a 1 z kategorie GH do dalšího - korespondenčního kola. Věříme, že se najdou další z žáků, kteří naváží na několikaleté úspěchy předchozích žáků, jež se probojovali až do národního finále. Výsledková listina zde.

V pátek 6.11.2015 se žáci 1. stupně zúčastnili soutěže v plavání. Družstvo ve složení Hüttl, Stuchl, Svoboda, Košč, Skřivánek, Chromčí, Hlaváčová, Šinková, Šálová, Srnová, Markusová a Blahoutová obsadilo krásné 4. místo. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dne 6.11.2015 se naše škola zúčastnila oblastního kola „ Mistrovství škol v piškvorkách“. v tomto kole bylo 14 týmů, z naší školy tým „ Mates“ ve složení Šverdík, Bláha, Juhász, Lhoták a Nachmüller a tým „XOXO“ ve složení Urban O., Štěrba, Urban J., Orbán a Veselý. Tým Mates postoupil ze skupiny z prvního místa, ale v semifinále už bohužel neuspěl.

Mgr. Michaela Korbičková

u_hasicu

V rámci pochodového cvičení jsme navštívili hasičskou stanici . Při této prohlídce jsme toho spoustu viděli, zažili , ale také si spoustu věcí vyzkoušeli. Někteří z nás si na sebe oblékli hasičskou výstroj , která je doopravdy hodně těžká. Mohli jsme se porozhlédnout po celé jejich stanici, nasednout do požárního vozu, zatroubit houkačkou, pustit majáky a spoustu dalšího.

Dne 14. 10. si žáci 8. a 9. ročníků prověřili své znalosti z oboru fyziky, zeměpisu, přírodopisu v přírodovědném Klokanovi. Výsledková listina ke stažení zde.

"Radostné odpoledne", tak nazvali žáci školní družiny 3. základní školy v Chebu svůj projekt. Konal se pod záštitou celostátního projektu 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ. Do vyčistění prostranství kolem školy se zapojilo celkem 73 žáků z prvních až čtvrtých tříd. Nasbírali několik pytlů odpadků. Hrabali starou trávu a mech. Završením celé akce bylo sázení smrčků. Oddělení Šikulů, Malíčků a Malenek i Koumáků vysadilo tři stromky. Ty budou v zimě sloužit jako "Ptačí stromy", na které budou děti zavěšovat dobroty pro ptáky. Všem zúčastněných se akce líbila a již teď se těší na další v příštím roce. Fota ve fotogalerii.

D. Smidkova

28. 9. 2015 se konala 37. Zlatá míle, běžecký závod 3. ZŠ v Chebu. Tento tradiční závod běželo za slunečného počasí 109 závodnic a závodníků. Poprvé se tento závod uskutečnil před 20 lety a za tu dobu běželo Míli 3 175 běžců. Mnozí z nich se vracejí do lesoparku na Zlatém vrchu překonat časy své a i svých soupeřů. Nejlepšími stále zůstávají s časem 5:51,91 Markéta Macková z 11. 10.2003 a David Špindler s časem 4:36,67 z 3. 6. 2012. Jsou to časy žákovské! Zlatá míle se ale také vyvíjí. Letos

V pondělí 28. 9. se v lesoparku na Zlatém vrchu koná již 37. ročník tradičního běžeckého závodu Zlatá míle. Závod odstartují v 11,00 "prckové" narozeni roku 2010-2013. K účasti jsou zvány všechny věkové kategorie. Již druhým rokem je vložený závod na 700m a 3200m. Přihlášky je možné zaslat e-mailem na školu 3zscheb<zavináč>seznam.cz, osobně organizátorce Mirce Špalkové nebo na místě od 10,00 do 11,00. Všem držíme palce a doufáme v přízeň počasí.

K stažení:
plakát
přihláška

V pondělí 7.9. žáci zhlédli vystoupení mistrů ČR ve free style yoyo. Robert a Zděněk se snažili žákům ukázat, jak mohou trávit volný čas, a že yoyo není jen pro malé. Vystoupení žáky nadchlo. Sami si mohli vyzkoušet, že roztočit yoyo není legrace. Soutěžící, kteří se nebáli vystoupit před spolužáky, byli odměněni a yoyo si odnesli domů.

Protože i nám není lhostejné naše zdraví, rozhodli jsme se podořit akci na podporu léčby rakoviny prsu. V sobotu 5.9. jsme se vydali na AVON pochod, který se letos poprvé konal v našem městě. Zakoupením AVON předmětů jsme přispěli na výzkum této zákeřné nemoci.

Identifikace školy

IČ: 70987165
REDIZO: 600066282
IZO: 102040800
DIČ: CZ 70987165
č.ú.: 12430331/0100 - škola

Zřizovatel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, Cheb
Tel: 354 440 111
E-mail: podatelna@cheb.cz
ID datové schránky: a8gbnyc

Vedení školy

sekretariát : Alena Zakrzewská, 3zscheb@3zscheb.cz

ředitel školy : Mgr. Pavel Černý, cerny@3zscheb.cz

zástupce ředitele : Mgr. Hana Veselá, vesela@3zscheb.cz

výchovný poradce : Mgr. Eva Pospíšilová, pospisilova@3zscheb.cz

metodik prevence : Mgr. Pavlína Hošnová, hosnova@3zscheb.cz

ICT koordinátor : Ing. Zdeněk Vrbata, vrbata@3zscheb.cz

Vedoucí ŠD : Dobroslava Šmídková, smidkova@3zscheb.cz

Vedoucí ŠJ : Lenka Horčičková, horcickova@3zscheb.cz