×

Varování

JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 47

Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Dne 4. 12. 2015 se konalo školní kolo Astronomické olympiády. Soutěže se zúčastnilo v kategorii EF 8 žáků, v kategorii GH 9 žáků. Z nich postoupilo celkem 6 žáků z kategorie EF a 1 z kategorie GH do dalšího - korespondenčního kola. Věříme, že se najdou další z žáků, kteří naváží na několikaleté úspěchy předchozích žáků, jež se probojovali až do národního finále. Výsledková listina zde.

V pátek 6.11.2015 se žáci 1. stupně zúčastnili soutěže v plavání. Družstvo ve složení Hüttl, Stuchl, Svoboda, Košč, Skřivánek, Chromčí, Hlaváčová, Šinková, Šálová, Srnová, Markusová a Blahoutová obsadilo krásné 4. místo. Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

Dne 6.11.2015 se naše škola zúčastnila oblastního kola „ Mistrovství škol v piškvorkách“. v tomto kole bylo 14 týmů, z naší školy tým „ Mates“ ve složení Šverdík, Bláha, Juhász, Lhoták a Nachmüller a tým „XOXO“ ve složení Urban O., Štěrba, Urban J., Orbán a Veselý. Tým Mates postoupil ze skupiny z prvního místa, ale v semifinále už bohužel neuspěl.

Mgr. Michaela Korbičková

u_hasicu

V rámci pochodového cvičení jsme navštívili hasičskou stanici . Při této prohlídce jsme toho spoustu viděli, zažili , ale také si spoustu věcí vyzkoušeli. Někteří z nás si na sebe oblékli hasičskou výstroj , která je doopravdy hodně těžká. Mohli jsme se porozhlédnout po celé jejich stanici, nasednout do požárního vozu, zatroubit houkačkou, pustit majáky a spoustu dalšího.

Dne 14. 10. si žáci 8. a 9. ročníků prověřili své znalosti z oboru fyziky, zeměpisu, přírodopisu v přírodovědném Klokanovi. Výsledková listina ke stažení zde.

"Radostné odpoledne", tak nazvali žáci školní družiny 3. základní školy v Chebu svůj projekt. Konal se pod záštitou celostátního projektu 72 hodin pro lidi, přírodu a místo, kde žiješ. Do vyčistění prostranství kolem školy se zapojilo celkem 73 žáků z prvních až čtvrtých tříd. Nasbírali několik pytlů odpadků. Hrabali starou trávu a mech. Završením celé akce bylo sázení smrčků. Oddělení Šikulů, Malíčků a Malenek i Koumáků vysadilo tři stromky. Ty budou v zimě sloužit jako "Ptačí stromy", na které budou děti zavěšovat dobroty pro ptáky. Všem zúčastněných se akce líbila a již teď se těší na další v příštím roce. Fota ve fotogalerii.

D. Smidkova

28. 9. 2015 se konala 37. Zlatá míle, běžecký závod 3. ZŠ v Chebu. Tento tradiční závod běželo za slunečného počasí 109 závodnic a závodníků. Poprvé se tento závod uskutečnil před 20 lety a za tu dobu běželo Míli 3 175 běžců. Mnozí z nich se vracejí do lesoparku na Zlatém vrchu překonat časy své a i svých soupeřů. Nejlepšími stále zůstávají s časem 5:51,91 Markéta Macková z 11. 10.2003 a David Špindler s časem 4:36,67 z 3. 6. 2012. Jsou to časy žákovské! Zlatá míle se ale také vyvíjí. Letos

V pondělí 28. 9. se v lesoparku na Zlatém vrchu koná již 37. ročník tradičního běžeckého závodu Zlatá míle. Závod odstartují v 11,00 "prckové" narozeni roku 2010-2013. K účasti jsou zvány všechny věkové kategorie. Již druhým rokem je vložený závod na 700m a 3200m. Přihlášky je možné zaslat e-mailem na školu 3zscheb<zavináč>seznam.cz, osobně organizátorce Mirce Špalkové nebo na místě od 10,00 do 11,00. Všem držíme palce a doufáme v přízeň počasí.

K stažení:
plakát
přihláška

V pondělí 7.9. žáci zhlédli vystoupení mistrů ČR ve free style yoyo. Robert a Zděněk se snažili žákům ukázat, jak mohou trávit volný čas, a že yoyo není jen pro malé. Vystoupení žáky nadchlo. Sami si mohli vyzkoušet, že roztočit yoyo není legrace. Soutěžící, kteří se nebáli vystoupit před spolužáky, byli odměněni a yoyo si odnesli domů.

Protože i nám není lhostejné naše zdraví, rozhodli jsme se podořit akci na podporu léčby rakoviny prsu. V sobotu 5.9. jsme se vydali na AVON pochod, který se letos poprvé konal v našem městě. Zakoupením AVON předmětů jsme přispěli na výzkum této zákeřné nemoci.

Tak jako mnohé školy v ČR i naše škola otevřela dne 1. září své dveře školákům. Nové prvňáčky slavnostně přivítalo nejen vedení školy, ale i zástupce města ing. Michal Pospíšil. Do lavic usedlo 45 prvňáčků. Věříme, že zde naleznou nové kamarády a učení jim bude přinášet jen radost. Na ostatní žáky čekalo překvapení. Jejich přáním byly šatní skříňky a jsme moc rádi, že jsme jim ho mohli splnit. Pro menší žáky jsme zakoupili herní prvky na školní zahradu. Všem žákům přejeme úspěšný školní rok.

Strana 15 z 15

Identifikace školy

IČ: 70987165
REDIZO: 600066282
IZO: 102040800
DIČ: CZ 70987165
č.ú.: 12430331/0100 - škola

Zřizovatel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, Cheb
Tel: 354 440 111
E-mail: podatelna@cheb.cz
ID datové schránky: a8gbnyc

Vedení školy

sekretariát : Alena Zakrzewská, 3zscheb@3zscheb.cz

ředitel školy : Mgr. Pavel Černý, cerny@3zscheb.cz

zástupce ředitele : Mgr. Hana Veselá, vesela@3zscheb.cz

výchovný poradce : Mgr. Eva Pospíšilová, pospisilova@3zscheb.cz

metodik prevence : Mgr. Pavlína Hošnová, hosnova@3zscheb.cz

ICT koordinátor : Ing. Zdeněk Vrbata, vrbata@3zscheb.cz

Vedoucí ŠD : Dobroslava Šmídková, smidkova@3zscheb.cz

Vedoucí ŠJ : Lenka Horčičková, horcickova@3zscheb.cz