Anglie aneb hledání Harryho Pottera

 

Na konci května se naši žáci vydali po stopách Harryho Pottera přímo do Anglie. Cílem naší cesty bylo navštívit místa, kde se příběh Harryho odehrával. Návštěva filmových studií Warner Bros London předčila naše očekávání.  Po deset let v těchto studiích vznikala nejúspěšnější filmová série o Harry Potterovi, která okouzlila malé i velké diváky. Měli jsme jedinečnou možnost poznat to, co kamery neukázaly. Viděli jsme dokonalé kostýmy a odhalili jsme tajemství filmových efektů. Další naše cesta vedla do Oxfordu. Jídelna a schodiště v Christ Church College byly též využity pro natáčení.

 

Součástí našeho putování byla prohlídka Londýna a přilehlého okolí. Hned na začátku jsme zažili trochu strachu v London Dungeon. Jde o turistickou atrakci, která připomíná různé historické události způsobem blízkým mladé generaci. Více než čtyřicet instalací zachycují velký požár Londýna, Jacka Rozparovače, Soudný den, mučírnu Jindřicha VIII., velký mor roku 1665 v Londýně. Strašidelná byla
 i cestu lodí do pekla a Labyrinth Maze of Mirrors – největší bludiště vytvořené ze zrcadel.  Samozřejmě nemohla chybět jízda na Londýnském oku a návštěva nejznámějších pamětihodností - Buckinghamský palác, Parlament, Big Ben,  Piccadely Circus a Trafalgar Square. Měli jsme veliké štěstí, neboť jsme v londýnských ulicích mohli sledovat přípravu oslav narozenin královny Alžběty II.. Navštívili jsme zámek Jindřicha VIII. a královské městečko Windsor. Náš výlet jsme zakončili návštěvou válečného křižníku Belfast a překročením nultého poledníku v Greenwich. 

 

Nejen poznání nových míst bylo našim cílem, ale především prohloubení jazykových dovedností žáků. Ti bydleli v anglických rodinách, kde museli aktivně komunikovat, a myslím, že se to všem dařilo velmi dobře. Věřím, že si žáci odvezli mnoho krásných zážitků a motivaci pro další studium angličtiny.

 

Identifikace školy

IČ: 70987165
REDIZO: 600066282
IZO: 102040800
DIČ: CZ 70987165
č.ú.: 12430331/0100 - škola

Zřizovatel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, Cheb
Tel: 354 440 111
E-mail: podatelna@cheb.cz
ID datové schránky: a8gbnyc

Vedení školy

sekretariát : Alena Zakrzewská, 3zscheb@3zscheb.cz

ředitel školy : Mgr. Pavel Černý, cerny@3zscheb.cz

zástupce ředitele : Mgr. Hana Veselá, vesela@3zscheb.cz

výchovný poradce : Mgr. Eva Pospíšilová, pospisilova@3zscheb.cz

metodik prevence : Mgr. Pavlína Hošnová, hosnova@3zscheb.cz

ICT koordinátor : Ing. Zdeněk Vrbata, vrbata@3zscheb.cz

Vedoucí ŠD : Dobroslava Šmídková, smidkova@3zscheb.cz

Vedoucí ŠJ : Lenka Horčičková, horcickova@3zscheb.cz