Tiskové zprávy

Tiskové zprávy

Dne 26. 9. 2022 proběhl na naší škole projektový den Evropský den jazyků. Cílem tohoto projektu bylo více se seznámit s jazyky, geografií a  kulturou jednotlivých evropských zemí. Žáci si několik dní předem vybrali skupinu podle názvů evropských států, ve které bylo maximálně deset žáků z různých ročníků 2. stupně.  V pondělí před zahájením projektu dostala každá skupina různé výtvarné pomůcky, počítač, byla k dispozici tiskárna pro tisk barevných fotografií. Každá skupina měla za úkol vytvořit

Velkou odvahu prokázal každý, kdo ve středu 28. 9. 2022 běžel Zlatou míli. A je jedno jestli úplně nejkratší trať 60m nebo dlouhou Míli. Počasí totiž bylo velice krušné. Několik dní pršelo, v noci pršelo, ráno pršelo a tak se začaly dokonce objevovat dotazy, jestli se vůbec poběží!! Jestli se Míle nezruší!! A NEZRUŠILA!  

Jako vždy závod zahájili ti úplně nejmenší prckové, děti předškolního věku. Běželo 6 statečných děvčátek - nejrychlejší byla Amálie Ordošová a Klárka Vopálenská. Trať dlouhou 350m nejrychleji uběhla Julie Ordošová a Martin Sedláček. Dva krátké okruhy, tedy 700m běžela

nejrychleji Hana Lišková a Odra Jakubka v kategorii D - rok narození 2013 a 2014, starší kategorie rok narození 2011 a 2012 běžela také 700m - 1. místo obsadili Eliška Kulhánková a Robert Abrhám. Dlouhou Míli, trať 1660m v kategorii B vyhrál Enkhdul Khuselbadrakh. V kategorii A - rok narození 2007 a 2008 - zvítězil Filip Eliáš s časem 6:18,52 a za dospělé se na stupínek nejvyšší postavil Dominik Smitek, který běžel s absolutně nejrychlejším časem na trati 5:56,30!! Gratulace!! 

Celkem se závodu zúčastnilo 51 závodníků. Všem děkujeme za velice pěkné zážitky a především radost z pohybu. Za pořadatele 3. ZŠ můžeme říci, že se už těšíme na další 44. Zlatou míli.

Mirka Špalková, hlavní organizátor

Ve středu 21. září se žáci 7. ročníku zúčastnili exkurze nazvané “Zmenšený svět historických krovů”. V budově Špejcharu v Hradební ulici si děti mohly prohlédnout přes dvě desítky modelů nejen chebských historických krovů v měřítku 1:18. Jejich autorem je tesařský mistr Josef Hauer z německého Parksteinu, který je věnoval městu Cheb. Kromě prohlídky důmyslných konstrukcí děti načerpaly mnoho znalostí o zpracování dřeva ve středověku, používaných nástrojích, technologiích a postupech. Nástroje z různých období byly také k vidění v řemeslné dílně. Věděli jste například, že krov byl nejdříve sestaven na zemi, opatřen značkami a až poté po částech postaven na domě? Město Cheb díky své bohaté historii a množství dochovaných památek přímo vybízí k propojení výuky dějepisu s regionálními dějinami. Město Cheb si zaslouží veliké díky za množství aktivit a akcí, které v tomto směru uskutečňuje, a naše škola se bude ráda těchto událostí účastnit.

JK

Ve dnech 13.- 14. 9. 2022 naši školu navštívili instruktoři z Krav Maga Clubu v Karlových Varech, kteří žáky 8. a 9. tříd blíže seznámili s tímto izraelským sebeobraným systémem. Žáci nejprve absolvovali teoretickou část, poté následovala praktická. Na vlastní kůži si například vyzkoušeli boj proti útočníkovi s nožem i se střelnou zbraní, jak se správně zachází s pepřovým sprejem. Všichni byli nadšení a ocenili užitečnost a přínos využití sebeobrany ve vypjatých situacích, které sebou mnohdy běžný život přináší.

Jana Němejcová

Ve čtvrtek 1. 9. 2022 se po prázdninách otevřela škola nejen pro starší žáky, ale poprvé také pro nové žáky - prvňáčky. Letošní prvňáčky a jejich doprovod přivítala školní hymna, krátkým vstupem také ředitel školy a starosta města pan. Mgr. Antonín Jalovec. Ten prvňáčkům předal drobné upomínkové předměty. Žáčci a jejich rodiče se pod vedením třídních učitelek Mgr. Lucie Kubalové a Mgr. Štěpánky Šperlové podívali také do svých tříd a vyzkoušeli, jak se sedí ve školních lavicích.

Všem žákům přejeme úspěšný školní rok plný nového poznání, vstřícné pedagogy a mnoho nových kamarádů.

Video k shlédnutí zde.

Druhý týden v červenci a druhý týden v srpnu byly realizovány příměstské tábory, které vznikly na základě projektu „Na Chebsku učíme bez jazykových bariér“ ve spolupráci Město Cheb, 3. ZŠ Cheb, 6. ZŠ Cheb a ZŠ Cheb, Kostelní náměstí. V každé skupině působil pedagog a asistent pedagoga a odbornou pomoc celému kurzu zajišťoval speciální pedagog, případně sociální pracovník. Červencové tábory probíhaly na 3. ZŠ, srpnové probíhaly na 6. základní škole v areálu školní družiny. Cílem příměstských táborů bylo zlepšit u cizinců znalost českého jazyka, která je předpokladem zvládnutí nároků školy, ale také najít si kamarády a lépe se začlenit mezi českéděti.

Příměstských táborů se účastnily děti od 6 do 15 let bez ohledu na národnost a úroveň znalosti českého jazyka. V každé skupině byly děti mluvící různými mateřskými jazyky, s menší či větší mírou schopnosti domluvit se dobře česky. Učení češtině probíhalo formálně – ve škole, ale hlavně neformálně při komunikaci v rámci společných aktivit. Náplň tábora byla velmi různorodá. Dopoledne měly děti výuku českého jazyka, odpoledne trávily společně při volnočasových aktivitách. Obědy měly zajištěny v Jídelně Na Hrázi a v Radegastovně, kde jim moc chutnalo.

Účastníci navštívili Chebský hrad s komentovanou prohlídkou, měli besedu o ekologii – Hmyzáků se nebojíme, navštívili Krajinku v Chebu, barvili oddílové vlajky, vyráběli Sluníčko s vizitkami účastníků, účastnili se aktivity „Jak bychom chtěli bydlet“, společně vařili a pochutnali si na palačinkách, řešili kvízy v českém jazyce, sportovali a poslední den byli společně na zmrzlině.

Pro všechny zúčastněné byl tábor velmi příjemný a moc si ho užili.

 

3. ZŠ v Chebu pořádá v lesoparku na Zlatém vrchu již 43. Zlatou míli, tradiční běžecký závod pro malé i velké běžce. Délka tratí je přizpůsobená věku závodníků, celkem se poběží v 8 kategoriích. Klasický závod měří 1660m, ale pro vytrvalce je nachystaná Double Míle. Poprvé se tento závod uskutečnil před 26 lety. Mnozí z nich se vracejí do lesoparku na Zlatém vrchu překonat časy své a i svých soupeřů. Nejlepšími stále zůstávají s časem 5:42,74 Alena Srogoňová z 28. 9.2017 a David Špindler s časem 4:36,67 z 3. 6. 2012.  Nezbývá než trénovat a přijít poměřit své síly 28. 9. 2022 do lesoparku na Zlatém vrchu, prezentace závodu je v 10h a první start v 11h.

Mgr. Mirka Špalková, hlavní organizátor

Vážení zákonní zástupci, druhý turnus příměstského tábora pro cizince a jejich české kamarády se koná v termínu od 8. 8. .2022 do 12. 8..2022,  na 6. základní škole Cheb. V přiloženém programu naleznete bližší informace. Informace k příměstským táborům jsou také zasílány všem zákonným zástupcům na e-mailové adresy, které uvedli v přihláškách.

 

Vedení školy přeje všem žákům krásné prázdniny, zaměstnancům klidnou dovolenou. Úřední doba ve škole je každý čtvrtek 9:00 – 12:00. Slavnostní zahájení školního roku 1. 9. 2022 v 8:00, 1. ročník v prostorách pavilonu vedení, ostatní ve třídách. Informační schůzka pro rodiče žáků 1. ročníků: 1. 9. od 17:00. Výdej složenek do školní jídelny u vedoucí školní jídelny: 25. 8. - 31. 8. od 9:00 do 11:00.

Pro nový školní rok 2022/23 hledáme kvalifikovaného učitele/ku 1. stupně. Uvítáme absolvovaný kurz Sfumata - splývavého čtení, není podmínkou. V případě zájmu zašlete svůj životopis na e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Vážení zákonní zástupci, první turnus příměstského tábora pro cizince a jejich české kamarády se koná v termínu od 11.07.2022 do 15.07.2022 na 3. základní škole Cheb. V přiloženém programu naleznete bližší informace. Informace k příměstským táborům jsou také zasílány všem zákonným zástupcům na e-mailové adresy, které uvedli v přihláškách.

vedení 3. základní školy Cheb

Žáci 8. třídy prožili jeden vyučovací den se svými panenkami alias miminky, o které se museli svědomitě a zodpovědně starat. Na vlastní kůži si tak vyzkoušeli, že rodičovská péče není hračka, že je zapotřebí velké dávky trpělivosti, důslednosti a oddanosti.

Mgr. Pavlína Hošnová

Žáci 8. tříd navštívili 10.6.2022 SZŠ VOŠ v Chebu. Postupně si všichni vyzkoušeli masáž srdce a záchranu prostřednictvím defibrilátoru. I žáci školou povinní se mohou stát svědky nehody či úrazu, kdy bude zapotřebí poskytnout zraněnému první pomoc, a naši osmáci rozhodně nebudou bezradní a zaskočeni.

Mgr. Pavlína Hošnová

Zdravíme ze Scio, na jaře 2022 se vaše škola zapojila do projektu Národní testování.

Máme pro vás skvělou zprávu – někteří z vašich žáků dosáhli těch nejlepších výsledků ve vašem kraji. Nejúspěšnějším žákům a žákyním jsme dnes odeslali ocenění poštou na adresu školy.

Oceněnému žáku gratuluje vedení školy.

Ocenění:

https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=29062

Ocenění2:

https://www.scio.cz/skoly/oceneni.asp?r=29062&c=9609

 

 

Město Cheb nabízí od 1. 9. 2022 možnost bezlepkového stravování pro žáky školy. Cenové rozpětí oběda se bude pohybovat v rozmezí 30,- až 60,- Kč dle věkové kategorie strávníka. Obědy budou distribuovány do školních jídelen dle požadavku strávníka.

Zájemci si mohou na webových stránkách www.msosvobozeni.cz stáhnout přihlášku ke stravování nebo si ji vyzvednout v kanceláři školy od 1. 8. do 5. 8. 2022 od 8,00 do 16,00, následně ji vyplněnou odevzdat zpět nejpozději do 10. 8. 2022. Bližší informace na telefonu 770195687.

 

Víte, že 15. června je od roku 2009 Světovým dnem větru? Na naší škole to víme a proto jsme tomuto živlu vzdali hold tvůrčím způsobem. Žáci pátých a šestých tříd pod vedením paní učitelky Markgrafové a Němejcové vyrobili větrníky různého designu, žáky práce velmi bavila a všichni se radovali ze svých povedených výrobků. 

Jana Němejcová

 

Ve středu 1.6. uspořádalo chebské letiště Dětský den. Žáci 1.B, 5.A a 5.B si prohlédli  letadla pěkně zblízka. Všichni si mohli sednout do připravených letadel, dát si na uši sluchátka a na chvíli si představit, že jsou piloti. Zájem byl opravdu veliký. Během dopoledne nechyběl ani průlet letadla a přistání vrtulníku. Připraveno bylo i malování křídami, soutěže, prohlídka hangárů a ukázka dronů. Zkrátka parádní zábava pro všechny. Celé dopoledne se završilo opékáním buřtů. Ráda bych poděkovala všem organizátorům této akce. Děti si to opravdu užily. Byl to pro ně obrovský zážitek, na který budou dlouho vzpomínat.

Děkujeme moc

 

Krásné počasí provázelo Den dětí, které se konalo pro 1.stupeň na fotbalovém hřišti. Po celé dopoledne se na hřišti střídaly třídy, které si proti sobě přišly zahrát fotbálek. O výsledek nešlo. Všechny děti si chtěly užít parádní den, pobavit se a oslavit svůj svátek. Koho nebaví fotbal, mohl si zasoutěžit na různých stanovištích o drobné ceny. Nechyběly chůdy, hod na koš nebo oblékání na čas. Ráda bych poděkovala žákům devátých tříd, kteří pomáhali na jednotlivých stanovištích a bez kterých by to nešlo. Díky!

Oznámení o konání zvláštního zápisu do základního vzdělávání ve školním roce 2022/2023 podle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. (Lex Ukrajina školství)

Повідомлення про спеціальний запис до початкової школи на навчальний рік 2022/2023 згідно з § 2 Закону № 67/2022 Зб.

(«лекс Україна» - освіта)

 

Ředitel základní školy / Директор початкової школи: 3. ZŠ Cheb, Malé náměstí 3, příspěvková organizace

oznamuje místo a dobu konání zvláštního zápisu dle § 2 zákona č. 67/2022 Sb. do základního vzdělávání pro školní rok 2022/23:

повідомляє про місце та час проведення спеціального запису відповідно до § 2 Закону № 67/2022 Зб. до початкової школи на навчальний рік 2022/2023:

Tento zvláštní zápis je určen pouze dětem,

Цей спеціальний запис стосується тільки дітей,

o   kterým byla poskytnuta dočasná ochrana v souvislosti s válkou na Ukrajině. Prokazuje se vízovým štítkem nebo záznamem o udělení dočasné ochrany.

які отримали тимчасовий захист у зв’язку з війною в Україні. Підтвердженням є візова наклейка або запис про надання тимчасового захисту.

o   kterým bylo uděleno vízum k pobytu nad 90 dnů za účelem strpění pobytu na území ČR, který se automaticky ze zákona považuje za vízum pro cizince s dočasnou ochranou. Prokazuje se uděleným vízovým štítkem nebo razítkem v cestovním pasu.

які отримали візу на перебування понад 90 днів з метою толерованого перебування у Чеській Республіці, яка за законом автоматично вважається візою для іноземців з тимчасовим захистом. Підтвердженням є візова наклейка або штамп у закордонному паспорті.

Nevztahuje se na ostatní cizince, byť by měli ukrajinské občanství.

Це не стосується інших іноземців, навіть якщо вони громадяни України.

Termín zápisu / Дата та час запису: 9. 6. 2022 14:00 – 16:00, 16. 6. 2022 14:00 – 16:00

Telefonicky (778 441 969) nebo e-mailem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) lze domluvit jiný termín.

Про іншу дату можна домовитися за телефоном (778 441 969) або електронною поштою (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.).

Místo zápisu / Місце запису: 3. ZŠ Cheb, Malé náměstí 3, kancelář školy

Předpokládaný počet přijímaných / Орієнтовна кількість дітей: 16

Organizace zápisu / Порядок запису:

1.   O přijetí žádá zákonný zástupce podle ukrajinského práva nebo zákonný zástupce podle českého práva.

      Заяву про зарахування дитини подає законний представник за законодавством України або законний представник за законодавством Чеської Республіки.

2. Zákonný zástupce je povinen do prvního ročníku základního vzdělávání ve školním roce 2022/23 přihlásit dítě, které pobývá déle než 3 měsíce na území ČR a které dovršilo k 31. 8. 2022 věku 6 let. Pokud zákonný zástupce bude žádat o odklad zahájení povinné školní docházky, je nutné doložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa.

      У 2022/23 навчальному році законний представник зобов’язаний записати до першого класу початкової школи дитину, яка перебуває в Чехії більше 3 місяців і яка на 31.08.2022 року досягла 6-річного віку. Якщо законний представник просить відстрочки обов’язкового відвідування школи, необхідно надати рекомендаційний висновок відповідної шкільної консультаційної установи і лікаря-спеціаліста або клінічного психолога.

3. Zákonní zástupci jsou povinni předložit tyto dokumenty:

Законні представники зобов’язані подати такі документи:

a) žádost o přijetí k základnímu vzdělávání (vzor je dostupný v česko-ukrajinské verzi v příloze, nebo lze vyzvednout osobně v kanceláři školy)

      заяву про зарахування дитини до початкової школи (зразок доступний у чесько-українській версії в  додатку, або можна забрати її особисто у відповідній школі)

b)  vízový doklad dítěte (při jiném než osobním podání se předloží kopie dokladu, která se založí do spisu);

      документ дитини, в якому є віза (якщо документи не подаються особисто, треба надати копію документа, яку буде поміщено у папку);

c) doklad, ze kterého vyplývá oprávnění dítě zastupovat.

      документ, що дає право представляти дитину.

4.   O přijetí k základnímu vzdělávání rozhoduje ředitel školy dle stanovených kritérií.

Рішення про зарахування дитини до початкової школи приймає директор школи за встановленими критеріями.

 

 V /м. Chebu, dne/дата 25. 5. 2022                                        

 

 

Mgr. Pavel Černý, MBA

Ředitel základní školy / Директор початкової школи

Dne 10. 5. 2022 proběhlo v DDM Cheb okresní kolo Dopravní soutěže. Mezi nejlepšími týmy okresu nechyběla ani družstva 3. ZŠ. V kategorii I.- mladší žáci se družstvo ve složení: Slavíčková K., Slavíček O., Krtouš K., Větříčková J. umístilo na 2. místě a v kategorii II. - starší žáci získalo družstvo ve složení: B. Smoláková, D. Novák, F. Eliáš, K. Svobodová dokonce 1. místo. Obě družstva postoupila do krajského kola, které proběhlo 17. 5. 2022 v Karlových Varech. V těžké konkurenci vítězů všech okresních kol družstva naší školy statečně bojovala a po skvělém výkonu se umístila těsně pod medailovými pozicemi.

Všem účastníkům gratulujeme a děkujeme za skvělé výkony a reprezentaci školy.

 

Strana 1 z 18

Identifikace školy

IČ: 70987165
REDIZO: 600066282
IZO: 102040800
DIČ: CZ 70987165
č.ú.: 12430331/0100 - škola

Zřizovatel

nám. Krále Jiřího z Poděbrad 1/14, Cheb
Tel: 354 440 111
E-mail: podatelna@cheb.cz
ID datové schránky: a8gbnyc

Vedení školy

sekretariát : Alena Zakrzewská, 3zscheb@3zscheb.cz

ředitel školy : Mgr. Pavel Černý, cerny@3zscheb.cz

zástupce ředitele : Mgr. Hana Veselá, vesela@3zscheb.cz

výchovný poradce : Mgr. Eva Pospíšilová, pospisilova@3zscheb.cz

metodik prevence : Mgr. Pavlína Hošnová, hosnova@3zscheb.cz

ICT koordinátor : Ing. Zdeněk Vrbata, vrbata@3zscheb.cz

Vedoucí ŠD : Dobroslava Šmídková, smidkova@3zscheb.cz

Vedoucí ŠJ : Lenka Horčičková, horcickova@3zscheb.cz